Abkant Takımları

Abkant Takımları

Abkant takımlarında kendi standardını yaratan Wila, ve her marka ve model makinaya uygun takımlarda yüksek kalite, uygun fiyat ve kısa teslim süreleri ile öne çıkan Alman UKB firmasının ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Alt Kategoriler

 • Wila Abkant Takımları

  Wila Logo

  Wila, 75 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada abkant kullanıcılarına ve üreticilerine trend yaratan takımlar sunmaktadır. Wila, sac metal işleme alanında abkant verimliliğini ve kullanımını daha da ileriye taşımak amacıyla, en yeni bükme teknolojilerine yatırım yapmayı sürdermektedir.

  Wila, mükemmeliyetçi düşünce yapısı sayesinde hiç bir şeyi şansa bırakmaz. Firmanın ürün yelpazesi de bunun bir göstergesidir. Her takım modeli, pek çok malzeme cinsinden ve kalınlığından üretilen sac metal parçaları kapsayacak şekilde dikkatle seçilmiş ve tasarlanmıştır. Bu geniş kapsamlı yüksek kaliteli ürün yelpazesi sayesinde hemen her büküm gereksinimi karşılanabilmektedir.

  Safety-Click® Güvenlik klipsleri

  Wila'nın "New Standard" serisi üst takımlarının başlıca özelliği, takımlara entegre patentli Safety-Click® güvenlik klipsleridir. Bu klipsler sayesinde takım değişimi yandan kaydırarak değil, klipslere bastırarak doğrudan dikey olarak takım tutucudan çıkarılması, ve tutucuya takılması şeklinde gerçekleştirilmektedir. Bu klipsler sayesinde takım değişiminin robot tarafından gerçekleştirilmesi de mümkün olmaktadır. Bu nedenle otomasyonlu abkant uygulamalarında çok büyük avantaj sunmaktadır.

  "New Standard" Takımların Avantajları

   

  • Çabuk ve kolay takım değişimi
  • Üstün hassasiyet, güvenlik ve esneklik.
  • Hız ve hassasiyet konularında eşsiz peformans.
  • Yüksek wila standartlarına uygun yapı.
  • "New Standard Premium" ve "New Standard Pro" takımlarının aynı takım tutucularda kullanılabilmesi.
  • Eşsiz kullanım ömrü.

  Standart Takım Program
  Wila Standart Ürün Programı, "New Standard Premium" ve "New Standard Pro" olmak üzere iki alt grupta, geniş bir takım yelpazesi sunar.

  • Üst Takımlar (BIU)
   Tüm New Standard Premium ve New Standard Pro takım kavrama sistemleri ile uyumludur.
  • Alt Takımlar (OZU)
   13,5 (genişlik) x 22,0 (yükseklik) ölçülerinde alt takım bağlama kanalı ile donatılmış tüm abkantlarda kullanılır. 100 mm çalışma yüksekliğindeki alt takımlar, New Standard Premium programında sunulurken, New Standard Pro alt takımları standart olarak extra geniş büküm yarıçapı (yaklaşık V açıklığının %20'si) sunar. Bu geniş yarıçapa sahip büküm omuzları sayesinde malzeme üzerinde oluşacak büküm izleri minimuma indirilmektedir. Bu takımlarla birlikte kullanılan her tür koruyucu film de daha uzun süre zarar görmeden kullanılabilmektedir.

  Farklı takımlar, aynı avantajlar
  Fonksiyon, geometri ve takım kavrama sistemlerinde farklılıklar bulunmasına rağmen, tüm "New Standard" takımlar aynı avantajları sunmaktadır:

  • New Standard Premium takımlar hem havada bükümde, hem de ezerek bükümde kullanılabilir.
  • Tüm takımlar belli modüler uzunluklarda sunulduğundan, her büküm uzunluğuna 5 mm kademelerle ulaşmak mümkün olmaktadır.

   

 • UKB Abkant Takımları

  UKB Logo

  UKB, Burbach - Almanya merkezli, 3000m2 imalat, 2000m2 depolama alanına sahip, önde gelen bir abkant takımları, takımlama sitemleri ve aksesuarları üreticisidir. 20 yılı aşkın üretim deneyimi sayesinde ürünlerin yanı sıra, etkin çözümler ve özel uygulamalar konusunda güvenilir destek hizmetleri de sunmaktadır.


  UKB sistem A serisi takımlarla:

  Amada, Atlantic, Adira, Bystronic-Beyeler Euro-B, CR Electronic, Durmazlar, Ermaksan, Gasparini, Guifil, Haco, Imal, Mecos, Megobal, Promecam, SMD,

  UKB Sistem B Serisi takımlarla:

  Bystronic-Hämmerle, LVD, Trumpf

  UKB Sistem C Serisi takımlarla:

  Bystronic-Beyeler (Euro-A, RF-A, R, S),  Safan

  marka makinalar ve uyumlu tip takım kullanıldığı her tür makinaya uygun takımlar sunmaktadır.

  Geniş kapsamlı stoku sayesinde kısa teslim süreleri ile ön plana çıkmaktadır.