Mate Slug Free® Alt Takım Sistemleri

Mate Logo

Slug Free®

Mate Slug Free® alt takımlar, çapak çekme durumunu ortadan kaldırır. Çapak çekme, zımbalama iş döngüsünün sıyırma aşamasında çapağın zımbaya yapışarak sacın üzerine geri gelmesi durumudur. Bir sonraki döngüde çapak zımba ile sac arasında sıkışarak hem saca, hem takıma zarar verir. Slug Free alt takımlar bu sorunu ortadan kaldırır.

Mate Slug Free Çalışma Prensibi

Slug free alt takımlar, alt takım kesme yüzeyi seviyesinin altında kalan bir "dar boğaz" tasarımına sahiptir. Çapak bu dar kısmı geçtikten sornra yukarı geri çıkamamaktadır. Zımba geri yukarı çıkarken çapak burada zımbadan ayrılır ve tahliye kanalına düşer.

İnce Malzemeler İçin Mate Slug Free Light™

Mate Slug Free Light

Mate Slug Free Light™ kalın taret alt takımları, ince malzemeler işlenirken, önerilen boşluk (CL) değerinin 0,20mm veya altında olduğu durumlarda ortaya çıkan çapak çekme problemini elimine etmek için geliştirilmiştir.

 

Mate Slug Free Light alt takımlar, kesme açıklığı çevresinde açılan, açılı ince kanallar yardımıyla çapak çevresinde bir dizi küçük çıkıntı oluşturur. Çapak alt takım içerisinde aşağı doğru itilirken kanalın açılı olması nedeniyle çapak çevresindeki çıkıntılar hafifçe yer değiştirir. Bu, çapak ile alt takım iç yüzeyi arasında küçük bir baskı oluşturak çapağı tutar ve zımba ile birlikte tekrar yukarı çıkmasını engeller.

Bu sayede gerek iş kalitesi korunmakta, gerek takımın ömrü uzatılmaktadır.