Punch Pres Takımları

Mate Logo

Sektörün lider üreticilerinden Mate Precision Tooling firmasının her marka ve model punch pres makinalarına uygun takımları, Sentor Makina güvencesi ile hizmetinizde.

Mate Takımlar

Alt Kategoriler

 • Kalın Taret

  Mate Logo

  Mate, endüstrinin en geniş kalın taret tipi ürün yelpazezine sahip üreticisidir. Yüksek performanslı Ultra TEC®, kullanışlı Ultra XT™ ve ekonomik orijinal stil, bunlardan başlıcalarıdır.

   

  • Çoklu Takımlar

   Mate Logo

   Mate's INDUSTRY LEADING Ultra® Multi Tools for thick turret punch presses make full use of the advantages of Mate Ultra TEC® punches, strippers and Slug Free® dies.

  • Form Takımları

   Mate Logo

   Mate offers a comprehensive range of solutions designed to accommodate any forming application in your thick turret punch press.

   • ULTRAFORM® Kartuş Sistemi

    Mate Logo

    Ultraform®, Mate’s top-of-the-line forming tool system, is packed with features that make your job easier and help reduce your tooling costs, too!  Ultraform's unique insert system allows you unparalleled forming efficiency.

    With Ultraform, you can have an unlimited number of forming tools and use the same holder, reducing your overall tooling spend. Want to use a different form? Simply swap out the forming insert. It’s not only efficient; it’s cost-effective. The inserts are completely interchangeable between Mate's Ultraform, Ultraform XT or Ultraform FX holders, further enhancing cost effectiveness.

 • Trumpf Stili

  Mate Logo

  Mate, Trumpf marka makinalarınız için yüksek performanslı serisi NEXT™ kartuş tipi takım sistemini, kullanışlı Mate QuickLock™ serisi ve ekonomik Trumpf stili takımları sunmaktadır.

  M4PM™ Takım Çeliği

  Mate 2012 yılı sonundan bu yana, Trumpf stili takımlarda standart olarak orijinal çelikten çok dah üstün performanslı, takımlarınızın çok daha uzun süre parformansını korumasına olanak veren M4PM™ çeliği kullanmaktadır.

  Mate’in Trumpf kullanıcıları için ürettiği M4PM uzun ömürlü yüksek hızlı takım çeliği, sürtünme kuvvetine karşı dayanımı arttırmak için geliştirilmiştir. Bu sayede güvenilir,  istikrarlı ve uzun ömürlü takımlar üretilmiştir.

  M4PM;  içerik olarak özel bir karışım ve 3 defa ısıl işlem uygulanarak  üretilen bir malzemedir. Test sonuçlarında, punch takımları için kullanılacak en iyi malzeme olduğu belgelenmiştir. M4PM yüksek hızlı takım çeliğinden üretilen takımları kullanan Trumpf kullanıcıları, diğer malzemelerden üretilen takımlara göre, yenilemeye gerek kalmadan 2 kat daha fazla vuruş yapabildiklerini belirtmişlerdir.

  M4PM Takım Çeliği Konvansiyonel Takım ÇeliğiM4PM™ takım çeliğinin sağladığı avantajlar başlıca;

  • Genel takım harcamalarını düşürür,
  • Makinanızın çalışma ömrünü artırır.
  • Ürünlerin kalitesini arttırır
  • Daha az takım bakımına ihtiyaç duyar.

  Bu avantajlar sayesinde daha düşük işletme maliyetleri sağlar.

 • Murata Weidemann Stili

  Mate Logo

  Mate, Muratec marka makinalar için kendi geliştirdiği yüksek performanslı Marathon Plus™ serisinin yanı sıra, orijinal 114 ve Vulcan stili takımları da üretmektedir.

 • İnce Taret

  Mate Logo

  Mate, LVD Strippit ve ince taretli Amada marka makinalar için üstün performanslı XCel serisini sunmaktadır. Bu takımlar, yüksek performanslı Durasteel™ çeliği, güçlendirilmiş sıyırıcılar ve Mate Slug Free® hurda kapanlı alt takımlar gibi özelliklere sahiptir.

 • Salvagnini Stili Tip II ve Tip III Takımlar

  Mate Logo

  Mate'in yüksek hız çeliği zımbaları, sıyırıcıları ve alt takımları, Salvagnini'nin eşsiz yüksek performanslı kesme sistemini mükemmel bir şekilde tamamlar. Mate'in standart şekiller, özel şekiller ve form verme takımlarından oluşan, müşterinin spesifikasyonlarına göre şekillendirilen Salvagnini stili ürün yelpazesi, makinanın tüm potansiyelini ortaya çıkarmasına olanak verir.

 • Mate Slug Free® Alt Takım Sistemleri

  Mate Logo

  Slug Free®

  Mate Slug Free® alt takımlar, çapak çekme durumunu ortadan kaldırır. Çapak çekme, zımbalama iş döngüsünün sıyırma aşamasında çapağın zımbaya yapışarak sacın üzerine geri gelmesi durumudur. Bir sonraki döngüde çapak zımba ile sac arasında sıkışarak hem saca, hem takıma zarar verir. Slug Free alt takımlar bu sorunu ortadan kaldırır.

  Mate Slug Free Çalışma Prensibi

  Slug free alt takımlar, alt takım kesme yüzeyi seviyesinin altında kalan bir "dar boğaz" tasarımına sahiptir. Çapak bu dar kısmı geçtikten sornra yukarı geri çıkamamaktadır. Zımba geri yukarı çıkarken çapak burada zımbadan ayrılır ve tahliye kanalına düşer.

  İnce Malzemeler İçin Mate Slug Free Light™

  Mate Slug Free Light

  Mate Slug Free Light™ kalın taret alt takımları, ince malzemeler işlenirken, önerilen boşluk (CL) değerinin 0,20mm veya altında olduğu durumlarda ortaya çıkan çapak çekme problemini elimine etmek için geliştirilmiştir.

   

  Mate Slug Free Light alt takımlar, kesme açıklığı çevresinde açılan, açılı ince kanallar yardımıyla çapak çevresinde bir dizi küçük çıkıntı oluşturur. Çapak alt takım içerisinde aşağı doğru itilirken kanalın açılı olması nedeniyle çapak çevresindeki çıkıntılar hafifçe yer değiştirir. Bu, çapak ile alt takım iç yüzeyi arasında küçük bir baskı oluşturak çapağı tutar ve zımba ile birlikte tekrar yukarı çıkmasını engeller.

  Bu sayede gerek iş kalitesi korunmakta, gerek takımın ömrü uzatılmaktadır.